Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Американці повернули Перу їх національні скарби

Американці повернули Перу їх національні скарби

Перша партія історичних артефактів з Мачу-Пікчу була повернута в Перу майже через 100 років після її вивезення за кордон.

Американці повернули Перу їх національні скарби. До столиці Перу прибула перша партія національних скарбів, вивезена в США в 1912-1915 рр.. американським дослідником Хайрамом Бінгхамом, який відкрив Мачу-Пікчу в перуанській сельві для світової історії.

Вантажівку, що привезла скарби втраченого міста, біля свого палацу особисто зустрічав президент Перу Алан Ґарсія. Під час урочистої церемонії він зазначив, що "хоча археологічні цінності і не містять дорогоцінних каменів, вони зроблені руками наших предків і є гордістю і гідністю Перу".

Перша частина повернутих артефактів складається їх 366 предметах і ще близько 1000 фрагментів.

Загалом колекція складається приблизно з 46 тисяч предметів: гончарні вироби, посуд, мумії, золоті і бронзові вироби довго зберігалися в Єльському університеті. Керівництво вишу погодилося повернути колекцію експонатів лише на початку цього року. До Єля предмети старовини привіз відомий археолог Хайрам Бінґем Третій.

Саме він у 1911 році відкрив місто, що вважається символом розквіту Імперії інків. Мачу-Пікчу в середині XVI століття спустошили іспанські конкістадори. Місто вважалося втраченим і лише на початку XX століття повернулося з забуття. У 1983 році Мачу-Пікчу увійшло до світової спадщини Юнеско.

Нагадаємо, що в 2011 році відзначається сторіччя відкриття Хайрамом Бінгхамом Священного міста інків Мачу-Пікчу.

 

tsn.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки