Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ А ви були в оселі Олекси Новаківського?

А ви були в оселі Олекси Новаківського?

Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського запрошує всіх охочих відвідати оселю та творчу майстерню Митця, яка розташована біля собору св. Юра. Окрему науково-пізнавальну програму пропонує музей для студентів та школярів.

Разом із науковими працівниками педагоги зможуть провести інтегровані уроки на експозиції ХММ Олекси Новаківського, ознайомитись із  основними етапами життєвого та творчого шляху О. Новаківського під час оглядової екскурсії.  У рік митрополита Андрея Шептицького - щедрого мецената української культури -  доречно було б прослухати тематичну екскурсію про взаємини Владики та Митця: «Митрополит Андрей Шептицький у житті та творчості Олекси Новаківського».

"... Величава постать митрополита Андрея Шептицького і нині, на порозі третього тисячоліття, викликає подив і захоплення кожного, хто знайомий з жертовним життям цього великого мужа Української Церкви і культури, гуманіста і щедрого мецената мистецтва. Сьогодні, володіючи безліччю нових інформацій про його жертовні чини, можемо без перебільшення стверджувати, що меценатська діяльність Митрополита, як, зрештою, і сама його духовно-творча присутність у житті Галицької України відіграли колосальну роль у процесі формування національного обличчя української культури та стратегії її розвитку в XX столітті. Послідовна і далекоглядна культурно-національна політика Митрополита найкраще виразилась у його конкретній благодійній діяльності - як засновника Національного музею у Львові, опікуна численних культурних установ, - у тому числі першої в Галичині української мистецької школи О. Новаківського - і врешті, як спонсора багатьох українських мистців. Окрему неоціненну сторінку меценатської діяльності Митрополита становить його довголітня співпраця і фінансова підтримка одного із найвизначніших українських мистців першої третини минулого століття - Олекси Новаківського та його Мистецької школи... "

"Митрополит Андрей Шептицький - опікун і меценат українського мистецтва". Мистецтвознавець, заслужений діяч мистецтв України
Любов Волошин

Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського  (відділ Національного музею у Львові ім. А. Шептицького) відкритий у творчій майстерні та оселі славетного українського митця і є унікальною історико-культурною пам'яткою. Характерний червоно-цегляний будинок, витриманий у неоромантичному стилі, у ХІХ ст. збудував відомий львівський архітектор Юліан Захарієвич для польського художника Яна Стики. 1907 року будівлю придбав митрополит Андрей Шептицький і наступного року подарував її Національному музеєві у Львові. Постійна експозиція музею розкриває основні етапи життєвого та творчого шляху О. Новаківського, репрезентує його як натхненного художника-візіонера, творця масштабних за думкою символіко-алегоричних полотен, наснажених національно-патріотичною романтикою та глибокими філософськими роздумами над сенсом людського життя і призначенням творчої особистості.

Адреса музею: м. Львів, вул. Листопадового Чину, 11
тел. (+38 032) 261-05-52

Запрошуємо щоденно з 10.00 до 18.00 (крім п'ятниці та суботи)

Вхідний квиток для учнів - 5 грн., екскурсійне обслуговування - 30 грн. з групи.

 

prostir.museum


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 136
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки