Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня

Нові надходження
5 гривень, 2024 рік.

        
Країна
Україна
Рік випуску
2024
Метал
Нейзильбер
Вага
16.54 г.
Діаметр
35 мм.
Ціна
0 грн.

Пам'ятна монета
"Чорнобиль. Відродження. Лелека Чорний"
в сувенірній упаковці

Присвячена рідкісному птаху, який став одним із своєрідних символів відродження життя в Чорнобильській зоні - лелеці чорному. 30-кілометрова зона відчуження та зона безумовного відселення, на території яких із 26 квітня 2016 року розміщено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, перетворились у своєрідний резерват для розмноження не тільки типових, а й рідкісних червонокнижних представників тваринного та рослинного світу, серед яких і лелека чорний. Завдяки збереженню середовища в Чорнобильській зоні популяція птаха зростає. Це свідчить про відновлення екосистеми регіону, про те, що заповідник стає осередком біорізноманіття навіть в умовах радіаційного забруднення.

Тираж: 20 000 шт.
Загальний тираж монети: 40 000 шт.
(у тому числі до 20 000 у капсулі);

КМ.5.

Аверс: розміщено малий Державний Герб України (угорі), написи: УКРАЇНА (під гербом), номінал монети - 5 / ГРИВЕНЬ (праворуч від герба); у центрі - символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак "Радіаційна загроза", оповитий листям, навколо якого тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, що стала своєрідним резерватом для розмноження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося, ведмедя бурого; по колу, на дзеркальному тлі написи: ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ РАДІАЦІЙНО-ЕКОЛОГІЧНИЙ БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК (ліворуч), CHORNOBYL RADIATION AND ECOLOGICAL BIOSPHERE RESERVE; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (угорі); рік карбування - 2024 (унизу).

Реверс: на тлі пейзажу зображено лелеку чорного (використано тамподрук), над яким ліворуч на дзеркальному тлі написи: ЛЕЛЕКА / ЧОРНИЙ / CICONIA NIGRA; угорі - пташенята в гнізді.

Зображення Національного банку України 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 136
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки