Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня

Нові надходження
5 гривень, 2024 рік.

        
Країна
Україна
Рік випуску
2024
Метал
Нейзильбер
Вага
16.54 г.
Діаметр
35 мм.
Ціна
0 грн.

Пам'ятна монета
"Орьнек. Кримськотатарський орнамент
"
у сувенірній упаковці

Присвячена унікальному орнаменту, що є невід'ємною частиною національної ідентичності кримських татар. Орьнек - це жива спадщина, яка протягом століть зберігає свою неповторну красу, глибинний сенс та слугує джерелом натхнення для митців. Кожен вишитий або намальований візерунок - це своєрідне послання, що перетинає час і простір, з'єднує минуле із сучасністю та передає спадщину народу майбутнім поколінням. У 2021 році орьнек офіційно включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Тираж: 75 000 шт.

КМ.5.

Аверс: у центрі композиції зображено постать кримськотатарської вишивальниці наґишчи, чарівної майстрині, яка схилилася над вишивальним верстатом кергеф (kergef). Її руки, віртуозно орудуючи голкою, вдихають життя в полотно, створюючи на ньому вишукані візерунки орьнека. Від наґишчи в різні боки розквітають паростки орнаменту, що символізує безперервність традиції, її невпинне продовження талановитими нащадками. Угорі розміщено написи УКРАЇНА (півколом), нижче ORNEK / ОРЬНЕК, малий Державний Герб України (по центру між написами), номінал 5 та графічний символ гривні, рік карбування - 2024 (праворуч від майстрині), а також логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу, праворуч від верстата).

Реверс: на дзеркальному тлі рельєфно відтворено орнамент, який уособлює сімейні цінності. У центрі орнаменту розташовані взаємопов'язані елементи, які відображають глибокий символізм родинних зв'язків. Ця сім'я складається зі знаків чоловіка, жінки та їхнього спільного дому. По обидва боки центральної вертикалі розташовані символи дітей. Усі разом вони створюють повноцінний орнамент, що відображає сімейну єдність та гармонію.

Зображення Національного банку України

Позиція тимчасово недоступна; 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 136
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки