Магазин Антиквар 5 гривень
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня

Нові надходження2 гривні
2019р.

5 гривень, 2020 рік.

     
Країна
Україна
Рік випуску
2020
Метал
Нейзильбер
Вага
16.54 г.
Діаметр
35 мм.
Ціна
80 грн.

Пам'ятна монета "Місто Слов'янськ"

Присвячена місту, розташованому на р. Казенний Торець, біля Торських соляних озер. Історія майбутнього міста починалася здавна, коли ще ця територія належала до Дикого поля. У 1645 році на переправі через ріку було споруджено "острожек", пізніше - засновано місто-фортецю (до 1784 року - Тор, Соляний), яке до кінця ХVІІІ ст. перетворилося на повітове місто, куди на торги з'їжджалися купці з усієї Слобідської України. Розвиток міста історично пов'язаний із сольовим промислом - видобутком солі та лікуванням пацієнтів солоною водою і цілющими грязями. Сучасне місто Слов'янськ є одним із символів в українській боротьбі за повернення окупованих територій, втрачених унаслідок російської агресії 2014 року.

Тираж: 35 000 шт.

КМ.2.

Аверс: угорі розміщено малий Державний Герб України, ліворуч від якого напис УКРАЇНА (півколом) та номінал монети - 5/ГРИВЕНЬ; у центрі на дзеркальному тлі - стилізовану композицію, що відображає історичні періоди заснування міста: козак на тлі фрагмента дерев'яної фортеці, під якою стилізовані хвилі та напис: СОЛЯНИЙ/ ТОР; рік карбування монети - 2020 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч від козака).

Реверс: на тлі силуету гори Карачун зображено стилізовану композицію сучасного міста: угорі - герб міста Слов'янська, під яким адміністративний будинок міськради, історичні споруди - Свято-Воскресенська церква (праворуч), будинок міської лікарні (ліворуч), на передньому плані внизу - фонтан. 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 13
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки