Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Шедеври Пінзеля прикрасять Лувр

Шедеври Пінзеля прикрасять Лувр

Інтерес у світі до творчості геніального майстра скульптури Іоана-Георга Пінзеля, який творив у Галичині 300 років тому, тільки зростає. Підтвердженням цього став приїзд минулої середи до Івано-Франківського художнього музею представників департаменту скульптури Лувру, одного з найвідоміших музеїв у світі, - директора департаменту Женев'єви Бреск, наукового співробітника Гільєма Шера, експозиціонерки Аврори Баслі, радника голови Львівської обласної ради у Франції Яна Долла - для ознайомлення з роботами Пінзеля.

Французів зустріли голова обласної ради Ігор Олійник, начальник обласного управління культури Володимир Федорак і місцеві мистецтвознавці. Після ознайомлення з експозицією музею керівник французької делегації Женев'єва Бреск сказала про мету свого перебування в Івано-Франківську: «Ми плануємо провести виставку робіт Пінзеля в Луврі, в каплиці Людовіка ХIV, восени 2011 року. Архітектурний ансамбль каплиці відповідає приблизно тим часам, в яких творив Пінзель. Очевидно, що це місце найбільше підходить для відповідної експозиції творів сакрального мистецтва. А відвідини Івано-Франківська нам цікаві з огляду як на роботи Пінзеля, так і бажання більше зрозуміти релігійність і артистичність сім'ї Потоцьких, його меценатів у сенсі історичного тла, на якому працював цей великий майстер скульптури.

Як відомо, пішов уже третій рік, як Західна Україна потужно працює над тим, щоб з імені Пінзеля створити своєрідну візитку, мистецький бренд для Галичини, як, наприклад, існує бренд Моцарта для Відня. Про здобутки в цьому плані розповів відомий львівський культуролог та своєрідний імпресаріо цієї акції Тарас Возняк: «Головним у нашій праці є те, що хоч рік Пінзеля в Україні закінчився, але праця з популяризації його творчості триває, і це приносить вагомі результати. Наше благе побажання - щоб виставка відбулася в Луврі - набирає реальних обрисів. Це, звичайно, результат добрих старань, співпраці влади та громади в івано-Франківській, Львівській і Тернопільській областях. Залишається нагадати ще раз один приклад. Вівальді, як і Пінзель, був на 300 років забутий. І лише в якийсь момент його почали відкривати і «розкручувати». Нині кожний знає Вівальді. Тож разом попрацюймо над Пінзелем, і кожна освічена людина буде вивчати його творчість не лише в історії мистецтв України, а й за кордонами нашої держави. До речі, ми провели дослідження, і виявилося, що кількість людей у нашій країні, які почули про Пінзеля, збільшилась у п'ять разів».

Отож стає очевидним невикористаний великий культурний потенціал нашої держави, коли сьогодні шукаємо відповідностей між Україною та Європейською співдружністю. З цього приводу кореспондент «Галичини» попросив поділитися думками голову обласної ради Ігоря Олійника. Один з головних промоутерів Пінзеля від влади сказав: «Як бачимо, після численних мистецьких акцій в Україні, пов'язаних з геніальним скульптором, ним активно починають цікавитися і в світі. Особливо втішає великий міжнародний резонанс творчості Пінзеля в культурних та мистецьких колах старої Європи. Основна ж мета подібних до цього проектів власне і полягає в показі мистецтва України як мистецтва європейського, що має глибокі корені та вікові традиції. На прикладі Пінзеля ми бачимо, що нам є що запропонувати вибагливому європейському поціновувачеві. Відповідно зростає як престиж, так і культурологічна привабливість нашого краю. Звичайно, ми б хотіли бачити у Луврі і роботи Пінзеля з Івано-Франківського художнього музею».

На закінчення зустрічі голова обласної ради вручив гостям невеличкі подарунки на пам'ять про відвідини міста.

Довідка

Іоан-Георг Пінзель - «український Мікеланджело» - геніальний митець, скульптор, різьбяр, який працював із каменем та деревом. Творив і  жив у Галичині в XVIII ст. З відомих та збережених його робіт назвемо передусім кінну фігуру святого Георгія Змієборця та постаті покровителів Шептицьких - св. Атанасія та св. Лева - на кафедральному соборі Святого Юра у Львові. У першій половині 50-х років ХVIII ст. в місті Городенці у церкві Успення Божої Матері та в костелі Непорочного Зачаття Діви Марії з'явилися дерев'яні вівтарі, роботи майстра. П'ять скульптур, які нині експонуються  в Івано-Франківському художньому музеї (їх врятували працівники музею: нині покійний Віктор Мельник та Мирослав Аронець), - саме з Городенки. Загалом на сьогодні відомі 62 твори, з них 40 перебувають у Львівському музеї Пінзеля. Місто Бучач зберегло 14 його творів - церква Святої Покрови  та костел Успіння Богородиці, як і майже зруйновані фігури на аттику бучацької ратуші.

 

galychyna.if.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 133
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки